Akce 2010

Z BCD Wiki

Přejít na: navigace, hledání

Hlavní strana > Akce > Akce 2010

Obsah

Výlety

Rok 2010 nás kromě výletů vytížil také svatbou. Z výletů jsme absolvovali víkendový zájezd do Curychu, na Hrubou Skálu, navštívili jsme pražskou Troju, strávili týden v Belgii, podívali se do rakouské Vídně, polského Krakova a samozřejmě jsme navštívili též Francii.

- Pojeďte s námi! - tímto symbolem zveme kamarády na společné akce


Uskutečněné

8.-10.1.2010 Zurich

Do Curychu jsme se nechali dopravit se Žluťáky. Na místě jsme si zakoupili celodenní jízdenky a vyrazili jsme do terénu. Byla docela zima, ale skoro nebyl sníh, tak se to dalo. V muzeu umělecko-průmyslové tvorby jsme viděli výstavu sedacího nábytku z netradičních materiálů. Hotel IBIS byl trochu z ruky, ale dalo se k němu dojít. (Příjemná byla sklenice piva v hotelovém baru.) Z muzeí nás zaujalo zemské i lékařské. Svezli jsme se skoro všemi dopravními prostředky, které v Cuyrchu jezdí. Lze tu najít zubačku, kolejovou lanovku řízenou lidmi i automatickou, fungující jako výtah. ZOO jsme sice neviděli, ale na Prime Tower jsme vylezli. Krásný výhled na podvečerní Zurich. Ze suvenýrů jsme si přivezli například originální kapesní nůž Victorinox. Cena nejběžnější verze je okolo 20 CHF, menší se dají sehnat tak od 14 CHF a horní hranice nožů z USB flashkou, svítilnou a podobně je skoro neomezená. :-) Po večerním odlovu keše na hoře nad městem jsme jen tak tak stihli autobus zpět.

5.-7.2.2010 Hrubá Skála

Valentýnský víkendový pobyt na zámku Hrubá Skála se nám natolik zalíbil, že se po roce vypravíme tamtéž znovu. Napoprvé jsme s sebou vzali běžky, které jsme i kousek vyzkoušeli. Zážitkem byla v pátek zpěvačka, která nejen, že přijela asi s hodinovým zpožděním, ale za to držela mikrofon moc blízko a pískala. Tím dříve se nakonec zabalila a pokračovala do Prahy. :-)

2.4.2010 Zoo Praha, Trojský zámek, Výstaviště

Trojský zámek je moc pěkný objekt, ale vnitřní výbava není téměř žádná a průvodkyně nám ani o těch pár kusech "náhodného" nábytku nedokázala říct nic zajímavého. S trochou nadhledu byl její výklad - opřený zejména o popisy stropních maleb - zábavný. Nejvíce asi zaujaly dvě průvodkyně hned na začátku, když chtěly oddělit své skupiny: průvodkyně 1: "Anglicky, prosím, za mnou!" návštěvnice ve druhé skupině: "Ta druhá prohlídka je anglicky?" průvodkyně 2: "Ne, to ne, kolegyně taky nemluví anglicky."

24.4.-1.5.2010 Belgie

Týdenní putování po Belgii se dá jen těžko shrnout pár řádky. Zkusím ale pár highlightů: Do Drážďan jsme z Prahy jeli asi 5 hodin, protože jsem omylem na GPS vypnul dálnice. :-) Hotel Sleep'n'Go v Bad Hersfeldu je sice takový obyčejný a přímo před benzínkou, ale jeho restauraci rozhodně mohu doporučit. Hned bych se tam vrátil si něco dát. Belgické dálnice jsou zajímavé tím, jak jsou rovné - nekonečná rovná cesta - a také tím, že jsou v noci celé osvětlené lampami. Bed and Breakfast Martine Haerens u Deinze je také moc prima ubytování. WiFina i snídaně v ceně a to opravdu dobrá snídaně. Jinak jsme navštívili Lutych, Bruggy, Oostende, Antverpy, Gent, Brusel, Atomium, Waterloo, Letiště Zaventem, Mechelen, Leuven, Maastricht a Aachen. Ochutnali jsme a přivezli si různá piva, navštívili v Leuvenu Stellu Artois (vchod: 50.885546,4.714057) - rezervaci jsme měli předem.

22.-23.5.2010 Vídeň

5.-6.6.2010 Pelhřimov, Oslednice, Telč, Jihlava

4.-5.7. 2010 Polsko - Osvětim, Březinka, Wadowice, Krakow

21.8.2010-9.9.2010 Švýcarsko, Jižní Francie

4.-5.12.2010 Vídeň

Osobní nástroje