Maastricht

Z BCD Wiki

Přejít na: navigace, hledání

Hlavní strana >> Akce >> Akce 2010 >> Belgie

O městě

Maastricht je nejstarší nizozemské město a hlavní město provincie Limburk. Město leží na jihovýchodě země, mezi Belgií a Německem. Rozkládá se na obou březích řeky Mázy. Jméno města pochází z latinského Mosae Traiectum, podle mostu, který nechal na tomto místě postavit římský císař Augustus.[1]

Maastricht je akademickým centrem a mají zde sídlo Universiteit Maastricht spolu s University College Maastricht, Maastricht School of Management, oddělení Zuyd University of Applied Sciences, a od srpna 2009 taky United World College.[2]

Památky

Radnice
Zvětšit
Radnice
Entre Deux
Zvětšit
Entre Deux
Onze Lieve Vrouwekerk
Zvětšit
Onze Lieve Vrouwekerk
St.Servaaskerk
Zvětšit
St.Servaaskerk
St.Janskerk
Zvětšit
St.Janskerk
Sint-Pietersberg
Zvětšit
Sint-Pietersberg
Bonnefanten Museum
Zvětšit
Bonnefanten Museum
Hotel Derlon
Zvětšit
Hotel Derlon
  • Markt - náměstí, které bylo renovováno v létech 2006-2007. Na náměstí je skoro všude zakázáno jezdit na kole. Na náměstí najdeme: Radnici a Mosae Forum. Radnice byla postavena v polovině 17. století Petrem Postem. Mosae Forum - navržené Jo Coenem a Bruno Albertem. Mosae Forum je nové obchodní centrum. Na parkovišti můžeme najít Citroën Miniature Cars což je největší výstava aut značky Citroën na světě.
  • Entre Deux - obchodní centrum, které získalo mnoho světových cen. Za zmínku stojí knihovna, která se nachází ve starém dominikánském kostele. Tuto knihovnu označily britské noviny The Guardian za nejhezčí knihovnu světa.
  • Onze-Lieve-Vrouwe Plein - malebné náměstí, na kterém se nachází mnoho kavárniček. Můžeme zde najít třeba Onze-Lieve-Vrouw Basilica (bazilika z XI století) nebo Derlon Museumkelder - (muzeum v podzemí hotelu Derlon).
  • The Inner City - Centrum města Maastricht a hlavní obchodní čtvrť. Za procházku stojí určitě tyto uličky: Stokstraatkwartier, Maastrichter Brugstraat, Grote Straat, Kleine Straat nebo Wolfstraat.
  • Vrijthof - nejznámější náměstí města Maastricht. Můžeme zde vidět Theater aan het Vrijthof (divadlo), Sint-Servaas Basiliek - románský kostel svatého Serváce, Sint-Janskerk - gotický kostel svatého Jana Křtitele s krásnou červenou věží.
  • Sint-Pietersberg - malý pahorek (171 m n.p.n.) ležící na jih od města. Můžete tam najít Fort Sint-Pieter což je tvrz z 18 století. Grotten Sint-Pietersberg pískovcové doly a jeskyně. Je zde možnost výletu s průvodcem. Ruine Lichtenberg - ruiny středověké věže nebo nakonec i D'n Observant což je uměle navršený pahorek na vrcholu Sint-Pietersberg.
  • Bonnefanten Museum - v muzeu najdeme díla starých i novodobých mistrů
  • Naturhistorisch Museum - v muzeu najdeme geologické a paleontologické sbírky, flóru nebo faunu Limburgie.
  • Spanish Government Museum - nachází se zde obrazy z XVII, XVIII století.
  • Derlon Hotel Museum - muzeum se nachází v podzemí hotelu Derlon a nalezneme v něm římské ruiny. [3]

Mapy

Soubor:Maastricht-map.jpg

Osobní nástroje